Dünya

Rusya, Ukrayna’nın insansız araçlarla düzenlediği saldırıları engelledi

Rusya, Ukrayna'nın insansız araçlarla düzenlediği saldırıları engelledi

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı insansız hava ve deniz araçlarıyla gerçekleştirdiği 3 ayrı saldırı girişiminin engellendiğini açıkladı. İHA’ların hedeflerine ulaşmadan vurulduğu belirtilirken, insansız deniz aracının ise batırıldığı bildirildi. Savunma Bakanlığı, Kiev rejiminin Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere düzenlediği üçüncü saldırının da başarısız olduğunu duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna‘nın Rusya’ya karşı insansız hava ve deniz araçlarıyla 3 ayrı saldırı girişiminin engellendiğini açıkladı. Belgorod ve Moskova‘da yerleşim yeri olmayan tesislere düzenlenen saldırılarda İHA’ların hedeflerine ulaşmadan vurulduğu ve Karadeniz Filosu’na düzenlenen insansız deniz aracının ise batırıldığı belirtildi.

ÜÇÜNCÜ SALDIRI MOSKOVA BÖLGESİNE

Savunma Bakanlığı bu sabah erken saatlerde yaptığı üçüncü açıklamasında “18 Ağustos günü Moskova saatiyle 04.00 sularında Kiev rejimi, Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere insansız hava aracı kullanarak bir terör saldırısı daha başlattı. İHA, hava savunma sistemleri tarafından vurulduktan sonra uçuş yörüngesini değiştirerek Moskova’daki Krasnopresnenskaya Rıhtımı yakınlarındaki konut dışı bir binanın üzerine düştü. Can kaybı veya yangın meydana gelmedi” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu