SonDakika

İDO seferi esnasında gerçekleşen fırtına korkuttu!

İDO seferi esnasında gerçekleşen fırtına korkuttu!

Avşa’dan İstanbul’a doğru hareket halinde olan deniz otobüsü, fırtınaya yakalandı. Dalgalar deniz otobüsünü sarsarken yolcular çığlıklar içinde fenalaştı. Bazı çocukların ağladığı görülürken o anlar kameralara da yansıdı. Deniz otobüsündeki 6 kişi fenalaşırken, kaptan 15 yıldır böyle bir durum yaşamadığını ve deniz depremi meydana geldiğini söyledi.

Avşa Adası‘ndan İstanbul‘a doğru yola çıkan deniz otobüsü, Marmara Denizi‘nde yağmur ve fırtınaya yakalandı. Yolcular çığlıklar atarken, çocuklarınsa ağladığı görüldü. Bazı vatandaşların fenalık ve baygınlık geçirdiği o anlar kameraya yansıdı

“SAKİN OLUN” ANONSLARI YAPILDI

Avşa Adası’ndan dün saat 15.00’te Avcılar İDO İskelesi’ne hareket eden deniz otobüsü, Marmara Denizi’nin ortasında fırtınaya yakalandı. Dalgalar deniz otobüsünü döverken yolcular dalgaların etkisi ile fenalaştı. Gemi kaptanı yolculara 4 kez sakin olmaları yolunda anons yapmak zorunda kaldı. Marmara Adası‘na yanaşarak yolculuğuna devam eden kaptanın uyarıları etkili olmadı.

6 KİŞİ FENALAŞTI

Sürekli bulantı ile karşılaşan yolculardan 6’sı fenalaşırken, kaptan 1 saatlik rötar ardından deniz otobüsünü Avcılar’a ulaştırmayı başardı. Kaptan, son anonsunda 15 yıldan bu yana seferde olduğunu ilk kez böylesi bir durumla karşılaştıklarını söyledi. Kaptan deniz depremi yaşandığını söylerken, söz konusu fırtınanın yaklaşık 45 dakika sürdüğü belirtildi.

Benzer durum Avşa Adası-Yenikapı seferinde de yaşandı. Aynı saatlerde Yenikapı’ya hareket eden deniz otobüsünün yolcuları da korku dolu yolculuk geçirirken, yüksek sesle dua edenler görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu