Spor

Fenerbahçe, Cengiz Ünder’in transferi için görüşmelere başladı

Fenerbahçe, Cengiz Ünder'in transferi için görüşmelere başladı

Fenerbahçe, Cengiz Ünder’in Olympique de Marseille ile transferi için prensip anlaşmasına vardığını duyurdu. Futbolcu, sağlık kontrollerinden geçtikten sonra İstanbul’a gelecek. Fenerbahçe, bonservis bedeli olarak 15 milyon euro ödeyecek ve Cengiz Ünder’e yıllık 2.5 milyon euro maaş verecek. Cengiz Ünder, Marsilya’da 93 maçta 18 gol atıp 12 asist yapmıştır.

Fenerbahçe, Cengiz Ünder’in transferi için görüşmelere başlandığını KAP’a duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Cengiz Ünder’in transferi konusunda futbolcu ve kulübü Olympique de Marseille ile prensip anlaşmasına varılmıştır. Futbolcu, sağlık kontrollerinden geçmek ve ileri transfer görüşmeleri için bu gece İstanbul’a gelecektir.” denildi.

Cengiz Ünder, bugün (cumartesi) saat 22:30’da Marsilya’dan İstanbul’a hareket eden uçağa binecek ve saat 20:30 civarlarında İstanbul’da olacak.

F.BAHÇE’NİN ÖDEYECEĞİ RAKAM

Fenerbahçe, Fransız ekibine bonservis bedeli olarak yaklaşık 15 milyon euro, milli futbolcuya ise 2.5 milyon euro’ya denk gelen yıllık maaş ödeyecek.

MARSILYA PERFORMANSI

Marsilya ile sözleşmesi 2025 yılına kadar devam eden milli oyuncu, Fransız ekibinde çıktığı 93 maçta 18 gol attı ve 12 asist yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu