Maaş

Eczacı Maaşları – 2021 – Eczacı Ne Kadar Maaş Alır?

Devlette Eczacı maaşları 2021, 2021 Yardımcı Eczacı Maaşı, Kendi eczanesini açanlar ne kadar kazanıyor, Hemşire maaşları 2021, Doktor maaşı 2021, Polis maaşı 2021, Eczacı Maaşları, Eczacı Nasıl Olunur

Eczacılık, doktorlar tarafından yazılan reçetelerde yer alan hazır ilaç ürünlerini hastalara vermekle gerçekleşir. Hazırlanması gereken tüm ilaçların gerek analizini gerek geliştirme aşamasındaki araştırmalarını yapan kişidir. Hastalara ilaçları sunarken, kullanımı ile de alakalı bilgiler verir. Aynı zamanda veterinerlik ile alakalı ilaçlar, tarım ilaçları, kozmetik ürünlerinin kullanımıyla da ilgili bilgiler sunar. Genellikle ilaç satışıyla bilinse de laboratuvar ortamında çeşitli ilaç araştırmaları yapar.

Sıkça merak edilen sorulardan bir tanesi de eczacının ne kadar maaş aldığı sorusudur. Eczacılar mezun oldukları ilk seneden itibaren bir nevi stajda iken dahi 2 bin ile 3 bin lira arası maaş alırlar. Ayrıca yol ve yemek ücretleri de bu miktara eklenmektedir. Eczanelerde eczacılık görevinde bulunanlar ise 4 bin ile 10 bin Türk Lirası arasında bir maaş kazanmaktadırlar. Kendi eczacısını açanlar ise yine 5 bin ile 10 bin lira arasında para kazanabilirler.

Eczacı olan birisinin iş olanakları oldukça geniştir. Özel sektörlerde görev alabilecekleri gibi kendi eczanelerini açarlar veya başka eczanelerde çalışırlar. Mesleğe ilk başladığı esnada zor şartlar altında çalışırlar ve düşük maaş alırlar. Günde 9-10 saat çalışmayla beraber bunu haftanın altı günü tekrarlarlar. Her eczacılık mezunu kendi eczanesini açmak ister fakat oldukça masraflı olduğundan özel kuruluşlara yönelenler veya başka eczacılarda çalışanlar da çok sayıdadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu