HaberlerMaaş

Ebelik Maaşları – 2021 – Ebe Ne Kadar Maaş Alır

Ebelik maaş, Hemşirelik maaşları, Ebelik maaşları 2021, Doğuda ebe maaşları, 2021 ebe maaşları, Ebe hemşire maaşları, Ebe maaşları 2020

Sağlık sektöründe birden çok meslek grubu bulunmaktadır. Bunların arasında ebeler de bulunmaktadır. Ebe denildiği anda herkesin aklına doğum sırasında doğumu gerçekleştiren ve doğumdan sorumlu olan kişi gelmektedir. Fakat ebeler sadece doğum anında değil doğum sonrası ile alakalı işlemlerden de sorumlun olan kişilerdir.

Ebelik Maaşları 2021

Ebeler KPSS şartı ile devlet hastanelerinde görev yapabildikleri gibi özel hastanelerde de görev alabilmektedirler. Özel bir hastanede görev yapmakta olan bir ebe işe yeni başlamışsa eğer 2200 ile 2900 lira arasında maaş almakta genel anlamda ise 2800 ile 3000 lira arasında maaşlarının değiştiği görülmektedir. Devlet hastanelerinde görev yapmakta olan ebelerin ise 2019 yılı itibari ile işe yeni başlayanların 4185 lira, görev süresi 10 yıl olanların 4460 lira, görev süresi 25 ve üstünde bulunan ebelerin ise 4770 lira maaş aldıkları bilinmektedir.

Ebeler de diğer sağlık sektöründe çalışmakta olan meslek grupları gibi hiçte kolay çalışma koşullarına sahip değildirler. Her şeyden önce hamile bir anne ilgilenmek zorunda oldukları ve bir insanın doğumundan ve canlı bir şekilde dünyaya gelmesini sağlamak zorunda olduklarından dolayı bir hayli zor ve stresli olmaktadır. Çalışma saatleri bakımından da ebeler haftada 45 saat çalışmaktadırlar. Ancak  bu çalışma süreleri haftalık ve aylık nöbetlerden dolayı artabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu