Dünya

Doksuri Tayfunu’nun Vurduğu Filipinler’de 13 Kişi Hayatını Kaybetti

Doksuri Tayfunu'nun Vurduğu Filipinler'de 13 Kişi Hayatını Kaybetti

Bu yıl Filipinler’i vuran beşinci kasırga olan Doksuri Tayfunu’nun getirdiği yağışlar günlerce sürerek sel ve toprak kaymalarına sebebiyet verdi. Filipinler’in ulusal afet ajansı Cuma günü yaptığı açıklamada, tayfunun yol açtığı şiddetli yağış, sel ve toprak kaymaları nedeniyle ölenlerin sayısının 13’e yükseldiğini ve 20 kişinin de kayıp olduğunu belirtti. Doksuri Tayfunu Güneydoğu Asya ülkesinde 500.000’den fazla insanı etkiledi. Tayfun nedeniyle yerlerinden olan 29.000’den fazla kişi halen 479 geçici barınma yerinde kalıyor. Filipinler, temel olarak Pasifik Ateş Çemberi ve Pasifik tayfun kuşağındaki konumu nedeniyle dünyada afetlere en çok maruz kalan ülkelerden biri. Bu takımada ülkesi, her yıl bazıları şiddetli ve yıkıcı olan ortalama 20 tayfunla mücadele ediyor.

VALENZUELA, 29 Temmuz (Xinhua) — Bu yıl Filipinler’i vuran beşinci kasırga olan Doksuri Tayfunu’nun getirdiği yağışlar günlerce sürerek sel ve toprak kaymalarına sebebiyet verdi.

Filipinler’in ulusal afet ajansı Cuma günü yaptığı açıklamada, tayfunun yol açtığı şiddetli yağış, sel ve toprak kaymaları nedeniyle ölenlerin sayısının 13’e yükseldiğini ve 20 kişinin de kayıp olduğunu belirtti.

Doksuri Tayfunu Güneydoğu Asya ülkesinde 500.000’den fazla insanı etkiledi. Tayfun nedeniyle yerlerinden olan 29.000’den fazla kişi halen 479 geçici barınma yerinde kalıyor.

Filipinler, temel olarak Pasifik Ateş Çemberi ve Pasifik tayfun kuşağındaki konumu nedeniyle dünyada afetlere en çok maruz kalan ülkelerden biri. Bu takımada ülkesi, her yıl bazıları şiddetli ve yıkıcı olan ortalama 20 tayfunla mücadele ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu