KOSGEBKredi

Devlet Destekli Krediler Nasıl Alınır? Başvuru Koşulları Nelerdir?

Devlet Destekli Krediler Nasıl Alınır? Başvuru Koşulları Nelerdir?

İş kurmak isteyenlerin, veya işini büyütmek isteyenlerin araştırmalarında özellikle başvurdukları devlet destekli krediler hakkında başvuru tarihlerini ve şartlarını araştırdıklarını görüyoruz. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren destek paketleri ile ilgili yapılan son açıklamalar ile ilgili son gelişmeleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Devlet Destekli Krediler

KOSGEB tarafından esnaflara verilecek 5 milyar TL  bütçe ile yeni destek paketi başvuruları açıklandı ve başvurular mayıs 2021 yılı itibariyle başladı.

KOSGEB’in ( küçük ve orta ölçekli İşletmeleri geliştirme ve destekleme İdaresi) nin açıklamış olduğu faizsiz kredi başvurusu ile 75 bin TL’ye kadar olan mikro ve küçük işletmeler faydalanabilecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, destekten 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak faydalanılabileceğini açıkladı.

Gerekli başvurular ise KOSGEB kanalı ile e-devlet üzerinden yapılacaktır.

KOSGEB’in sunmuş olduğu faizsiz kredi başvurusu ve hibe desteği ile ilgili tüm detaylar  aşağıdaki yazı dizisinde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında ” KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz” ifadelerine yer verdi. Bu açıklamanın hemen arkasından 5 milyar TL bütçeli yeni destek paketi programı başladı mikro işletmeler 30.000 liraya kadar küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak destekten yararlanabilecek.

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu ve faizsiz kredi başvuru tarihi pandemi ile birlikte destek paketleri kapsamında açıklandı. Küçük ve orta ölçekli İşletmeleri geliştirme ve destekleme İdaresi KOSGEB faizsiz kredi başvuru tarihinin 3 Mayıs’ta başlayacağını bildirmişti Şimdi ise gözler KOSGEB’in yapacağı açıklamaya çevrildi.

Covid  salgını nedeniyle gelir kaybına uğrayan veya nakit ihtiyacında  ve nakit  akışında  bozulma yaşayan  ama hala hazırda istihdamını koruyan faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler bu destekten yararlanabilecek.

Faizsiz kredi başvuruları ne zaman nasıl yapılır?

Küçük ve orta lçekli İşletmeleri geliştirme ve destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından sunulacak olan faizsiz kredi başvurusu 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlıyor başvurular e-devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile detayların önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.

Bakan varank KOSGEB’in yeni destek programı ile ilgili ayrıntıları ile ilgili bilgi verdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamada.

KOSGEB’in destek programında mikro ölçekli işletmelere 30 bin lira küçük işletmelere ise 75.000 lira 3 limitli bir destek verileceğini açıkladı toplamda yaklaşık 130. 000 işletmenin bu programdan yararlanabileceğini söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa varank Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra yeni destek programının ayrıntılarını bu şekilde belirtti.

Bakan Varank, aynı zamanda KOSGEB alacaklarını 3 ay süreyle ertelediklerini, projelere ise 4 ay ekstra süre tanıdıklarını belirtti. Bakan Varank, son olarak “yapılan çalışmaların ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.

Kosgeb başvurusu için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu