Cumhurbaşkanı Erdoğan : Ne gerekiyorsa yapın

PKK kampına giderek terörist Volkan Bora ile birçok fotoğraf çekilen HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezleke süreci hızlı işleyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün AK Parti MYK’da kurmaylarına harekete geçmeleri için talimat verdi. Erdoğan’ın, “Bu işi bir an önce bitirin. Ne gerekiyorsa yapın” dediği öğrenildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yapılan sunumların yanı sıra güncel siyasi meseleler de gündeme geldi. Bunlardan birisi de 2017’de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen ‘Koçero Meleti’ kod adlı PKK’lı terörist Volkan Bora ile terör kampındaki fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında düzenlenen fezleke oldu. Erdoğan’ın kurmaylarına, “Bu işi bir an önce bitirin. Ne gerekiyorsa yapın” talimatı verdiği öğrenildi. SÜREÇ HIZLANACAK Erdoğan’ın bu talimatı üzerine, Cumhurbaşkanlığınca söz konusu fezlekenin TBMM Başkanlığı’na sunulmasının ardından Meclis Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyonu’nun, Güzel hakkındaki dosyayı öne alacağı ve en erken sürede toplanacağı belirtiliyor.

 

SENİ MUHATAP ALIR MIYIM?

Toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayın programı da gündeme geldi. Programa telefonla bağlanarak Kılıçdaroğlu’nun iddialarına tek tek cevap veren TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yaptığı konuşmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanının, “Saray da bağlansın” sözleriyle kendisini programa bağlanmaya davet etmesini de şöyle değerlendirdiği öğrenildi: “Karşısında muhatap bulmak istiyor herhalde. Muhatap alınmak istiyor. Ben seni muhatap alır mıyım?”

 

YENİ MODELE DESTEK YÜZDE 70

MYK toplantısında, Türkiye’nin yeni ekonomi modeliyle ilgili gelişmeler de masaya yatırıldı. Bu kapsamda AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın yeni ekonomi modeli ve 20 Aralık kararları sonrası piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ilişkin yaptırılan anket de değerlendirildi. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 70’inin yeni ekonomi modelini desteklediği ve güven duyduğu aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir