Dünya

Çin’in Shandong eyaletinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çin'in Shandong eyaletinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çin’in kuzeyindeki Şandong eyaletinde sabah saatlerinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 21 kişi yaralanırken 126 bina çöktü. Devlet Konseyi ve Acil Durum Yönetim Bakanlığı, depremin ardından 4. seviye alarm durumu ilan ederek arama kurtarma ve yardım çalışmaları için bölgeye ekipler sevk etti. Deprem nedeniyle Pekin ve Tiencin şehirleri ile komşu Hıbey eyaletinden tren seferleri iptal edildi. Ulaştırma, iletişim ve elektrik altyapısında hasar meydana gelmezken petrol ve doğal gaz boru hatlarında sızıntıya rastlanmadı.

Çin’in kuzeyindeki Şandong eyaletinde sabah saatlerinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ulusal basındaki haberlere göre, merkez üssü eyaletin doğusundaki Dıcou şehrinin Pingyüen ilçesi olan depremde 21 kişi yaralanırken 126 bina çöktü.

Devlet Konseyi ve Acil Durum Yönetim Bakanlığı, depremin ardından 4. seviye alarm durumu ilan ederken arama kurtarma ve yardım çalışmaları için bölgeye ekipler sevk edildi.

Deprem nedeniyle Pekin ve Tiencin şehirleri ile komşu Hıbey eyaletinden tren seferleri iptal edildi.

Yetkililer, depremde ulaştırma, iletişim ve elektrik altyapısında hasar meydana gelmediğini, petrol ve doğal gaz boru hatlarında sızıntıya rastlanmadığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu