Banka Kredi Faiz Oranları 2021

ziraat_bankasi

Kredi faiz oranları 2021 Ağustos ayı güncel listesi. Konut kredisi, Taşıt Kredisi, İhtiyaç kredisi gibi kredilere başvuracak kişiler için faiz oranlarının güncel listesini bankalar yayınladılar. Sizler için bu listeyi tek sayfa da toplayarak bu yazıyı hazırladık. Ziraat bankası Kredi bilgileri, Halk Bankası Kredi bilgileri, Vakıfbank bankası Kredi bilgilerini araştırıp bu yazımızda sizler için paylaştık. İşte bu bankaların Konut, Taşıt ve İhtiyaç kredisi faiz oranları :

 

Herkezin araştırdığı ve merak ettiği kredi faiz oranlarını sizin için tek yazıda toplayarak tek tek aramanız yerine bu yazıdan öğrenebileceksiniz. Bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle bütün bankalar Kredi faiz oranını güncellemişlerdi. Tüm bankalar gibi bu bankaralarda Koronavirüs ile Mücadelede Kontrollü Normalleşme Sürecine geçiş yaptılar ve Ağustos ayı itibari ile yeniden faiz oranlarını güncellediler.

 

Cumhuriyetin kuruluşundan beri hizmet veren ve yurt içinde binlerce şubesi olan Halkbank faiz oranlarını yayınladı.

HALKBANK EV ( KONUT )  ARAÇ ( TAŞIT ) VE  İHTİYACI OLANLAR İÇİN ( İHTİYAÇ ) KREDİSİ FAİZ ORANLARI – 2021

Acil Nakit ihtiyacı için İhtiyaç Kredileri %1,58 olarak,

Araç Alacaklar için Taşıt Kredileri %1,54′ olarak,

Ev alacak için Konut Kredileri  %1,38’ olarak başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ NOT:

En uygun Konut kredisi için kredi hesaplama üzerine çalışmak durumundasınız. Faiz oranları, en önemli göstergeniz olsa da, en yanıltıcılarından da biri aslında. Konut kredisi alırken, faiz oranları kadar, dosya masrafları ve vade sürelerine göre değişen faiz oranları önemli aslında.

Bu konuda en net bilgiyi, kredi karşılaştırma sitelerinden almak mümkün aslında. Çünkü aradığınız kredi tutarına göre çeşitli faiz oranlarına göre seçiminize uygun krediler listeleniyor. Üstelik aylık ödeme ve toplam geri ödeme farklarını da görmek mümkün. Çünkü sonuçta bizi ilgilendiren de aylık ve toplamda ne ödeyecek olduğumuz, bir de elimize kesintilerden sonra geçecek ana para.

 

VAKIFBANK EV ( KONUT )  ARAÇ ( TAŞIT ) VE  İHTİYACI OLANLAR İÇİN ( İHTİYAÇ ) KREDİSİ FAİZ ORANLARI – 2021

vakıfbank

Acil Nakit ihtiyacı için İhtiyaç Kredileri %1,50 olarak,

Araç Alacaklar için Taşıt Kredileri %1,51′ olarak,

Ev alacak için Konut Kredileri  %1,37’ olarak başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ NOT:

Bankalar ve kredi faiz oranlarını takip ediyorsanız, yaklaşık olarak her ay bir kampanya olduğunu görebilirsiniz. Bu kampanyalar bazen yalnızca bankanın müşterisine özel olabiliyor ancak şu sıra Yılbaşının da etkisiyle, faiz oranları oldukça düşük seyrediyor.

Siz de müşterisi olduğunuz bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine bir göz gezdirirseniz, 1,35 ile 1,70 arasında oranları göreceksiniz. Bir çoğunda süre 12 ay ve tutar da 5000 TL ile kısıtlı ancak 20 bin TLye kadar olan biraz daha faiz oranı artış gösteren krediler de var.

 

ZİRAAT BANKASI EV ( KONUT )  ARAÇ ( TAŞIT ) VE  İHTİYACI OLANLAR İÇİN ( İHTİYAÇ ) KREDİSİ FAİZ ORANLARI – 2021

ziraat_bankasi

Acil Nakit ihtiyacı için İhtiyaç Kredileri %1,51 olarak,

Araç Alacaklar için Taşıt Kredileri ( Kaskolu olan araçlar )  %1,54′ olarak,

Araç Alacaklar için Taşıt Kredileri ( Kaskosuz olan araçlar )  %1,56′ olarak,

Ev alacak için Konut Kredileri  %1,37’ olarak başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: 

İhtiyaç kredisi hesaplarken karşılaştırma yapmanın önemini sürekli vurguluyoruz. Yıllık Maliyet Oranları veya faiz oranlarını tek tek karşılaştırmak zor gelebilir. Ancak kredi karşılaştırma sitelerini kullanarak belirli kriterler üzerinden tüm ihtiyaç kredilerini listeleyebilirsiniz.

Öncelikle ihtiyacınız olan kredi tutarını ve ödeme gücünüze göre vade süresini belirleyin. Ardından basit bir işleyişle bu bilgileri yazıp kredileri listeleyin.

Bundan sonrası listelenen bankalara olan güveniniz, aylık taksitleriniz ve sizin için en uygun krediyi belirlemenize kalmış!