Dünya

Bangladeş’te Muson Yağmurlarının Yol Açtığı Sellerde Ölü Sayısı 57’ye Çıktı

Bangladeş'te Muson Yağmurlarının Yol Açtığı Sellerde Ölü Sayısı 57'ye Çıktı

Bangladeş’in güneydoğusunda etkili olan muson yağmurlarının yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 57’ye yükseldi. Ülkenin dört büyük bölgesinde gerçekleşen sellerde 1 milyon kişi etkilendi. Meteoroloji uzmanları, yağışların devam edeceği ve nehirlerde taşkınların yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu. Arama kurtarma çalışmaları ise hala devam ediyor.

Bangladeş‘in güneydoğusunda etkili olan muson yağmurlarının yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 57’ye çıktı.

Bangladeşli yetkililer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4-11 Ağustos’ta ülkenin dört büyük bölgesinde toplam 57 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Meteoroloji uzmanları, 2 gün daha yağışların devam edeceği ve nehirlerde taşkınların yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bangladeş Afet Yönetimi Bakanlığından yapılan açıklamada, muson yağışlarının neden olduğu sellerden yaklaşık 1 milyon kişinin etkilendiği belirtildi.

Birçok arazi ve yüzlerce evin seller nedeniyle zarar gördüğü ancak hasar tespitinin bir haftadan uzun sürebileceği kaydedildi.

Bangladeş’te genelde haziran-eylül döneminde görülen muson yağmurları nedeniyle her yıl binlerce kişinin yaşamı olumsuz etkileniyor.

Selin vurduğu bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu