BorsaYatırım

Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Bu borsada bir sürü endeks olup, türlerine ve sektörlerine göre şirketler listelenmektedir. Bu endekslere ve Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılacağına dair bilgi almak için içeriğimizi okumaya devam edin.

Amerikan Borsasına Yatırım

 • Amerikan borsasına yatırım yapmak için ilk olarak bir aracı kurum seçmeniz gerekiyor.
 • Aracı kurum seçiminden sonra, ilgili borsaya girip istediğiniz hisse senedini alıp satabiliyorsunuz.
 • İkinci olarak, bir yatırım fonu satın alabilirsiniz.
 • Türkiye’de Amerikan hisse senetlerine yatırım yapan pek çok yatırım fonu var, bunları satın alarak sizlerde sadece birkaç dakika içerisinde Amerikan hisse senedi fonlarına yatırım yapabilirsiniz.

Amerikan Borsasına Yatırım Yapabileceğiniz Aracılar

 • Aracı Kurum
 • Hisse Senedi Fonları

Aracı Kurum ile Nasıl Yatırım Yaparım?

Amerikan borsalarına yatırım yapmak gibi bir niyetiniz varsa, aracı kurum kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de pek çok aracı kurum, Amerikan hisse senetlerinin alım satımına aracılık ediyor, bu aracı kurumlar ve onlarla ilgili komisyon bilgileri için içeriğimizi okumaya devam ediniz.

Amerikan Borsasına Yatırım İmkânı Sunan Aracı Kurumlar

 • Gedik Yatırım
 • Ahlatçı Yatırım
 • Ak portföy
 • İnvestaz Yatırım

Amerikan Borsalarında Komisyon Oranı

Amerikan borsalarında komisyon oranı son derece yüksek, eğer Türkiye’den yatırım yapıyorsanız çok ciddi komisyonlar ödemeniz gerekiyor. Şu an için minimum komisyon tutarı pek çok aracı kurumda 25 dolardan başlıyor.  Fakat komisyon oranı, portföy tutarınıza göre de değişebiliyor, yüksek portföy tutarlarına genelde komisyon indirimi yapılıyor.

 • 10.000 USD’ye kadar pek çok aracı kurum 25 USD komisyon almaktadır.
 • 10,000 USD ve üzeri işlemler için %0,25 oranında komisyon talep ediliyor.

Yatırım Fonları ile Amerikan Borsalarına Yatırım

Amerikan borsalarına yatırım yapmak için yatırım fonlarını da kullanabilirsiniz, yatırım fonları bu konuda size büyük avantajlar sağlıyor. Pek çok yatırım fonu, Amerikan hisse senetlerini alıp satmanıza imkân veriyor. Sizlerde yatırım fonları ile Amerikan borsalarına yatırım yapmak isterseniz, bunu oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz, aşağıda verdiğimiz yatırım fonları Amerikan borsalarına yatırım yapan fonlardır.

Amerikan Borsalarına Yatırım Yapan Fonlar

 • Akportföy Amerika yabancı hisse senedi fonu
 • İş portföy yabancı hisse senedi fonu
 • Qnb finans Amerika yabancı hisse senedi fonu

Akportöy Amerika Yabancı Hisse Senedi Fonu

Amerikan borsasına yatırım yapmak isterseniz Akportföy’ün Amerika yabancı hisse senedi fonunu önerebilirim. Söz konusu bu fon, SP-500’de yer alan şirketlere yatırım yapmaktadır. Amerikan borsasında yatırım yapmanın getirileri yüksektir, bildiğiniz gibi amerikan borsasında hem döviz bazlı hem de TL bazlı kazanç elde edersiniz bu yüzden SP-500 endeksine yapılan yatıırmlar paranızı döviz cinsinden de büyütecek ve karlı bir yatırım olacaktır. Sizlerde geleceği amerikan borsalarında görüyorsanız, Akportföy Amerika hisse senedi fonunun bankanızın internet uygulaması üzerinden çok kolay bir şekilde satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

İş Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu

İş Bankasına ait bir aracı kurum olan İş Portföy de SP-500’de yer alan hisse senetlerine yatırım yapan bir fon ürününe sahip. Yüksek getiri potansiyelini Amerikan borsalarında gören kişiler kolaylıkla bu fona yatırım yapabilir ve yüksek kazanç elde edebilir.

QNB Finans Yabancı Hisse Senedi Fonu

QNB Finansbank aracılığı ile yabancı hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız, hemen bankanızın internet şubesini kullanarak endeks fonunu satın alabilirsiniz. Bu sayede ilgili yatırım işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu